Kara Para Aklama Politikası

ARADIĞINIZ CEVABI BULAMADINIZ MI?

BİZ SİZİ ARAYALIM

Kara Para Aklama Önleyici Regülasyonlar

Kara para aklama, yasadışı faaliyetten kazanılan parayı veya diğer parasal araçları paraya dönüştürmek veya meşru göründüğü yatırımları gerçekleştirmektir. Müşterileri hesaplarından para yatırabilen ve çekebilen şirketler için geçerli olan yerel ve uluslararası yasalar.

Diamond FX Global Investment Markets Ltd., kara para aklama karşıtı ve terörle mücadele finansman politikasının hükümlerini sıkı bir şekilde takip etmekte ve çalışanlarının bu standartları tam olarak yerine getirmelerini talep etmektedir. Bu nedenle Şirket kara para aklama ve terör finansmanını tespit etmek ve karşı koymak için gerekli tüm önlemleri alır. İç kurallar ilgili uluslararası gerekliliklere uygun olarak gözetilir.

Diamond FX Global Investment Markets Ltd. Regülasyonları

Yapılan İşlemler
Diamond Investment Markets Ltd’nin uyguladığı Anti-Kara para aklama prosedürlerinin amacı, belirli faaliyetlerde bulunan müşterilerin makul bir standart olarak tanımlanmasını sağlamak, aynı zamanda uyumluluk yükünü ve meşru müşteriler üzerindeki etkiyi en aza indirmektir. Diamond FX Global Investment Markets Ltd, dünyadaki terör faaliyetlerini finanse etme ve kara para aklama tehdidiyle mücadelede hükümetlere yardım etmeye kendini adamıştır. Bu amaçla Diamond Investment Markets Ltd. oldukça sofistike bir elektronik sistem kurmuştur. Bu sistem müşteri kimlik kayıtlarını belgeler ve doğrular, tüm işlemlerin detaylı kayıtlarını izler ve tutar.

Diamond FX Global Investment Markets Ltd, şüpheli ve önemli işlem etkinliklerini dikkatle izler ve bu tür etkinlikleri “zamanında ve kapsamlı bilgi sağlayan” yasa uygulayıcı kurumlara rapor eder. Raporlama sistemlerinin bütünlüğünü korumak ve işletmeleri korumak için yasal çerçeve bu tür bilgi sağlayıcılarına yasal koruma sağlar.

Kara para aklama riskini ve terör faaliyetlerini finanse etme riskini en aza indirgemek için, Diamond FX Global Investment Markets Ltd hiçbir şekilde nakit mevduat kabul etmemekte veya nakit ödeme yapmamaktadır. Diamond FX Global Investment Markets Ltd, transferin herhangi bir şekilde kara para aklama veya cezai faaliyetle bağlantılı olduğuna inandığı herhangi bir aşamada işlem yapmayı reddetme hakkını saklı tutar. Diamond Investment Markets Ltd’in müşterilere şüpheli etkinlik bildirildiğini bildirmesi yasaktır.

Müşterilerin tanımlanması ve doğrulanması

Kara para aklama karşıtı yasalara uymak amacıyla, Diamond Investment Markets Ltd müşterinin kimliğini doğrulamak için iki farklı belge gerektirir. İhtiyacımız olan ilk belge, devletin resmi olarak düzenlenmiş, üzerinde müşterinin resminin bulunduğu belgeyi tanımlayan belgedir. Devlet tarafından verilen bir pasaport, ehliyet (ehliyetin birincil kimlik belgesi olduğu ülkeler için) veya yerel kimlik kartı olabilir. İhtiyacımız olan ikinci belge, müşterinin kendi adına ve en geç 3 ay önce yayınlanan gerçek adresine sahip bir faturadır. Bir fatura, banka hesap özeti, bir beyanname veya uluslararası olarak tanınan bir kuruluştan müşterinin adı ve adresini içeren başka bir belge olabilir.

Müşteri Profili ile ilgili telefon numarasını değiştirmek için, Müşterilerin yeni bir telefon numarasının (bir cep telefonu servis sağlayıcısıyla anlaşma) ve Müşterinin yüzünün yanında tutulan kimliğinin bir fotoğrafını bulunduğunu onaylayan bir belge sağlamaları gerekir. Müşterinin kişisel bilgileri her iki belgede de aynı olacaktır.

Müşterilerden, değişiklikler gerçekleştiği anda güncel kimlik ve irtibat bilgilerini zamanında göndermeleri gerekmektedir.

Batı olmayan mektuplardaki belgeler resmi tercüman tarafından İngilizce’ye çevrilmelidir; çeviri, tercüman tarafından damgalanıp imzalanmalı ve müşterinin açık bir resmi ile birlikte orijinal belge ile birlikte gönderilmelidir.

Ödeme Politikası: Mevduat ve Para Çekme

Lütfen Skrill ödeme sistemine ve banka kartlarına yapılan geri ödemelerin yasak olduğunu unutmayın. Bir ticaret hesabından bu sistemlerden birine para çekme işlemi yapabilmek için 3 iş günü içinde cüzdanınıza para yüklenecektir. İşlem yaparken para kaybedilirse, geri ödeme ile geri ödeme yapılamaz. Ticarete başlamadan önce lütfen risk açıklamalarını okuyun.

Diamond Investment Markets Ltd, çıkış yapan müşterinin adının bulunduğu tüm mevduatların, kayıtlarımızdaki müşterinin adı ile eşleşen kendi adından gelmesini gerektirir. Üçüncü şahıs ödemeleri kabul edilmez.

Para çekme işlemleri için, aynı hesaptan ve aynı şekilde alındığında para çekilebilir. Alıcının adının bulunduğu para çekme işlemleri için adın, kayıtlarımızdaki müşterinin adıyla tam olarak eşleşmesi gerekir. Depozito banka havalesiyle yapılmışsa, fonlar sadece aynı bankaya ve menşei olan aynı hesaba banka havalesi yoluyla çekilebilir. Eğer depozito elektronik para transferi yoluyla yapıldıysa, fonlar yalnızca aynı sistem üzerinden ve kaynaklandığı hesap üzerinden elektronik para transferi yoluyla geri çekilebilir.

Şirket, aşağıdaki para birimlerinde mevduat kabul etmektedir: USD, EUR, CHF, AED, RUB, INR, MYR, IDR, BRL, ARS. AML, TRY prosedürlerine uymak için para çekme işlemlerinin yalnızca para yatırmak için kullanılan para biriminde yapılması gerekir.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bize e-posta ile ulaşın: [email protected]

Hızlı Menü

Ücretsiz
Demo Hesap Açın

BİZ SİZİ ARAYALIM

Aşağıdaki formu doldurun, müşteri hizmetlerimiz sizinle iletişime geçsin.